Jau ketvirtus metus iš eilės „Premia KPC” kartu su prekybos tinklu „Maxima“, vykdo itin jautrią akcija „Tau ledai, o Jiems – delfinų pagalba“. Visą vasarą „Maximoje“ pirkusių „Klasika“ ledus porcijomis dėka specialiųjų poreikių turintys vaikai dalyvaus delfinų terapijoje. Šiais metais 15-kai šeimų bus įteikta ši pirkėjų dovana.

Kaip rodo daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis, delfinų terapija labai svarbi tiems, kurie serga psichikos ir elgesio arba nervų sistemos ligomis. Trejus metus vykdytas tyrimas įrodė ir teigiamą įtaką vaikų su autizmo sutrikimu psichosocialinei reabilitacijai – daugiau nei 80 proc. dalyvavusių vaikų jautė žymų pagerėjimą.

Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį žmonėms po hemoraginio smegenų insulto nustatyta, kad terapinį poveikį raidos sutrikimus turintiems vaikams labai ženklus poveikis buvo matomas jaunesnėje nei 7 metų vaikų amžiaus grupėje. Tai dar kartą patvirtina, kad ankstyvoji intervencija ir visapusė pagalba vaikui ir šeimai yra kritinė ankstyvuoju periodu.

Per tris metus akcijų „Tau – ledai, o jiems delfinų pagalba“ metu „Maximos“ pirkėjai, vasarą pirkę ledų „Klasika“ vafliniuose puodeliuose, jau 45-ioms šeimų padovanojo delfinų terapija.

Sužinoti daugiau:  Delfinu pagalba vaikams