Kaip praneša Premia Foods valdybos pirmininkas Kuldaras Leisas, penkiose šalyse valgomaisiais ledais ir šaldytais bei atvėsintais maisto produktais prekiaujančios Premia Foods įmonės šių metų devynių mėnesių neaudituota apyvarta sudarė 830 mln. Estijos kronų (53 mln. eurų), o pelnas, neatskaičiavus mokesčių (EBITDA), – 86 mln. Estijos kronų (5,5 mln. eurų). 2008 m. to paties laikotarpio apyvarta siekė 923 mln. kronų (59 mln EUR), o pelnas, neatskaičiavus mokesčių, – 84,7 mln. kronų (5.4 mln EUR).

Komentuodamas šių metų pradžioje į Premia Foods koncerną integruotų maisto pramonės įmonių grupių devynių mėnesių rezultatus, Leisas teigė, jog, palyginti su 2008 m., šiuo metu šiek tiek yra padidėjusi atvėsintų žuvies produktų pardavimo apimtis Suomijoje, o Baltijos šalyse pardavimo apimtis sumažėjo apie 15 proc.

„Nors ir kamuoja sudėtinga ekonominė situacija, vis dėlto šiais metais iš Baltijos šalių turime ir gerų naujienų. Pavyzdžiui, buvo baimintasi žemos kokybės ir pigių gaminių bumo valgomųjų ledų sektoriuje. Premia valgomieji ledai užima didžiausią rinkos dalį – jie sudaro net 40 proc. visos rinkos. Be to, šie ledai konkuruoja su dviem pirmaujančiais prekės ženklais ir kitose Baltijos šalyse, užimdami vis didesnę rinkos dalį Latvijoje ir Lietuvoje. Tai rodo, jog žmonėms rūpi subalansuota ir tinkama mityba net ir sunkmečiu. Šviežiai šaldytos žuvies pardavimo apimtis Estijoje, palyginti su 2008 m., yra tokia pati“, – sakė Premia Foods valdybos pirmininkas Kuldaras Leisas.

Pasak Leiso, padėtis Baltijos šalių maisto produktų rinkoje vis dėlto yra sudėtinga. „Tačiau mažinant pardavimo apimtis pavyko ženkliai sumažinti ir išlaidas. Todėl įmonė pradėjo efektyviau dirbti. Taigi nėra to blogo, kas neišeitų į gera“, – pridūrė Kuldaras. Įmonė taip pat laiku sėkmingai grąžino 35,5 mln. Estijos kronų (2.3 mln EUR) siekiančias skolas.

Šiuo metu 25 proc. AS Premia Foods apyvartos sudaro ledų prekyba, 35 proc. – kiti šaldyti produktai (pvz., šaldytos daržovės, koldūnai, mėsos gaminiai, picos ir pan.) ir 40 proc. – šaldyti bei atvėsinti žuvies produktai. „Premia Foods gali pasigirti plačiu gaminių asortimentu. Vartotojams siūlomi aukštos kokybės maisto produktai visose mūsų tikslinėse rinkose. Mes ir toliau siekiame stiprinti mūsų prekės ženklus, na o kai atsivers palankios galimybės, stengsimės plėsti gaminių pasiūlą“, – sakė Leisas.

Estų vadovaujama įmonė AS Premia Foods su Taline esančia koncerno būstine 1950 m. išaugo iš Tallinna Külmhoone įmonės. Premia Foods žinomiausi prekės ženklai yra Premia, Väike Tom, Vau, Põhjatäht, Regatt, Heimon Gourmet, Maahärra, Bueno bei kiti.

Estijos AS Premia Foods įmonėje dirba 330 žmonių, visose Baltijos šalyse – 500, o Suomijoje – 100 darbuotojų. Premia Foods koncernui priklauso Premia Tallina Külmhoone AS, Saaremere Kala AS, Vettel OÜ bei Gourmethouse OÜ Estijoje, AB Premia KPC Lietuvoje ir AS Premia FFL Latvijoje bei Heimon Kala OY Suomijoje.

AS Premia Foods akcininkai yra tarptautiniai investiciniai fondai Amber Trust, DCF Baltic States, Firebird bei įmonės valdyba.

Papildoma informacija:
Katre Kõvask
Premia Foods AS, rinkodaros direktorė
+372 6 033 804
katre.kovask@premia.ee