Bendrovė „Premia Foods“, prekiaujanti ledais, šaldyta ir atvėsinta žuvimi bei šaldytais maisto produktais, pirminio viešo akcijų siūlymo metu planuoja pritraukti iki 15 mln. eurų ir gegužės pradžioje įtraukti visas įmonės akcijas į pagrindinį Talino NASDAQ OMX vertybinių popierių biržos sąrašą

Pirminio viešo akcijų siūlymo, kuris vyks balandžio 22 – balandžio 29 dienomis, metu AS „Premia Foods“ mažmeniniams ir instituciniams investuotojams siūlo įsigyti 14 500 000 bendrovės akcijų, kas sudaro apie 37,5 proc. įmonės įstatinio kapitalo. Siūlymo kainos intervalas yra nuo 12,8 iki 16,2 Estijos kronų (EEK) už vieną siūlomą akciją.

Investuotojai gali pasirašyti akcijas po 16,2 EEK už akciją. Galutinę siūlymo metu išplatintų akcijų kainą „Premia Foods“ kartu su pagrindiniu platintoju AS „Swedbank“ nustatys pasibaigus pirminio viešo akcijų siūlymo pasirašymo laikotarpiui.

Akcijas galima pasirašyti visuose Estijos bankų ar investicinių bendrovių, įtrauktų į Estijos vertybinių popierių centro registrą, skyriuose.

Pagal pirminio viešo akcijų siūlymo grafiką, galutinė pasirašomų akcijų kaina ir alokacija bus paskelbta ne vėliau nei 2010 m. gegužės 3 d. Atsiskaitymas už akcijas vyks 2010 m. gegužės 4 d., o akcijų prekyba Talino NASDAQ OMX vertybinių popierių biržoje, planuojama, prasidės 2010 m. gegužės 5 d.

Audituotos „Premia Foods“ pajamos 2009 m. buvo 68,7 mln. eurų, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – 6,2 mln. eurų. 2008 m. bendrovės pajamos buvo 77,3 mln. eurų, pelnas prieš mokesčius – 4,8 mln. eurų.

Šiuo metu AS „Premia Foods“ iš prekybos ledais gauna 23 proc. pajamų, iš šaldytų maisto produktų – daržovių, virtinių, mėsos gaminių – 33 proc., iš prekybos šaldyta ir atvėsinta žuvimi – 43 proc. pajamų.

Labiausiai žinomi „Premia Foods“ valdomi prekių ženklai yra „Premia“, „Vaike Tom“, „Heimon Gourmet Vau“, „Regatt“, „Bueno!“ ir kiti.

AS „Premia Foods“ dirba 581 žmogus. „Premia Foods“ grupę sudaro bendrovės „Premia Tallinna Kulmhoone“, „Saaremere Kala“, „Vettel“ ir „Gourmethouse“ Estijoje, „Premia KPC“ Lietuvoje, „Premia FFL“ Latvijoje, „Heimon Kala“, „Overumans Fisk“ ir „Skargardshavets Fisk“ Suomijoje bei Švedijoje.

AS „Premia Foods“ tęsia bendrovės „Tallinna Kulmhoone“, įkurtos 1950 m., veiklą. „Premia Foods“ akcininkai yra investiciniai fondai „Amber Trust S.C.A“, „Amber Trust II S.C.A“, „DCF Fund II Baltic States“, „Firebird Private Equity Advisors LLC“ ir bendrovės vadovai.

 

Daugiau informacijos teirautis:

Kuldar Leis
Valdybos pirmininkas
AS Premia  Foods
Tel + 372 603 3800
kuldar.leis@premia.ee
www.premiafoods.eu